تلفن سانترال پاناسونیک

تلفن سانترال

سانترال چیست؟

این روزها برای برقرارکردن  ارتباط تلفنی داخلی شرکت ها هزینه بسیاری لازم است اگر بخواهید برای هر بخش یا هر کارمندی خط تلفن مجزا خریداری نمایید. سیستم تلفنی لوکال که به آن سانترال یا تلفن مرکزی میگویند  قابلیت فراهم آوردن شماره داخلی به تعداد مورد نیاز شمارا دارد بطوری که کارمندان داخل یک شرکت بتوانند به صورت رایگان با دیگر همکاران خود ارتباط تلفنی برقرار کنند. از مهمترین قابلیتهای این سیستم تلفن سانترال پاناسونیک، می توان به سیستم تلفن گویا اشاره کرد بطوری که اگرشخصی خارج از شرکت یا مجموعه با شماره های شما تماس برقرار کند بعد از پیام خوش آمدگویی امکان قابلیت انتخاب بخش موردنظر جهت اتصال را به شخص می دهد.

یک سیستم سانترال پاناسونیک  شامل دستگاههای زیر می باشد :

 1.  پانل مرکزی (دستگاه سانترال)
 2. تلفن سانترال اپراتور (ویژه)
 3.  تلفن های سانترال معمولی (داخلی)
 4. جعبه ترمینال

پانل مرکزی: این دستگاه قادر است ارتباط بین گوشی های تلفن با یکدیگر و همچنین با خطوط تلفن شهری را برقرار نماید. مدل های مختلفی از این دستگاه تولید میشود اما دستگاهی که میخواهیم آنرا شرح دهیم دستگاه سانترال پاناسونیک مدل KX – TES824  است که در زیر به تشریح کارکرد آن می پردازیم :

ظرفیت سانترال پاناسونیک  (kx-tes824 )

ظرفیت فعلی   داخلی:  ۸   خط تلفن:  ۳
حداکثر ظرفیت   داخلی:  ۲۴   خط تلفن:  ۸

قابلیت های سیستم سانترال پاناسونیک

 • سیستم Hybrid : این سیستم می تواند با تمامی دستگاه های آنالوگ پاناسونیک و همچنین تلفن های معمولی، دستگاه های فاکس و سیستم های ارسال اطلاعات (مودم و …) کار کند.
 • دسترسی مستقیم به سیستم داخلی با پیام (DISA)
 • سیستم CallerID
 • انتقال خودکار فاکس
 • دارای باتری بک آپ : هنگامی که جریان برق قطع شود برای استفاده از این سیستم می توانید دستگاه را بطور مستقیم به دو عدد باتری ۱۲ ولت وصل نمایید و نیاز به استفاده از آداپتور نمی باشد.

نکات مهم نصب تلفن سانترال پاناسونیک

 • نکات ایمنی پیش از نصب  –  ورودی و خروجی دستگاه سانترال پاناسونیک بسیار حساسند ، از دست زدن به آنها خودداری کنید. برای جلوگیری از تخلیه بار الکتریکی و آسیب دیدن دستگاه ، یک سیم متصل به زمین (Earth) را لمس کنید ، یا لباس محافظ متصل شده به زمین بپوشید.
 • نصب باتری برای مواقع ضروری  –   هنگامی که جریان برق قطع شود ، برای استفاده از دستگاه می توانید از باتری های اتومبیل استفاده کنید. برای این کار ، از سیم های مخصوص و دو عدد باتری اتومبیل به دستگاه وصل کنید. پس از آن برقرار کننده را به سیستم متصل نمایید.
 • اتصال خطوط شهری به دستگاه  –   با توجه به تصویر روبرو ، خطوط شهری می بایست توسط سوکت های دو سیمه به ورودی های CO1 – CO2 -CO3  متصل گردند.
 • اتصال خطوط داخلی به دستگاه  –   برای اتصال تلفن سانترال داخلی به دستگاه ، سیم های رابط ۲ یا ۴ سیمی نیاز می باشد. محل اتصال خطوط داخلی JACK نام دارد که jack01. . . Jack04 چهار سیمه بوده که هم تلفن های سانترال معمولی (دو سیمه) و هم تلفن های سانترال اپراتوری (چهار سیمه) را پشتیبانی میکنند. jack05 . . . Jack08 مخصوص اتصال تلفن های سانترال معمولی می باشند.

بیشتر بدانید : نصب سانترال

نکاتی در مورد برنامه ریزی سیستم تلفن سانترال پاناسونیک

این دستگاه دارای تنظیمات اصلی (تنظیمات کارخانه) می باشد. هر گاه یکی از برنامه ها نیاز به تغییر داشت، می توانید با برنامه ریزی دستگاه آنرا تغییر دهید. برای برنامه ریزی دستگاه باید از تلفن سانترال اپراتوری استفاده شود که در اینجا از تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX – T7730   استفاده شده است لذا آنرا به خروجی شماره ۱  (۰۱
Jack) وصل نمایید.

قبل از تشریح نحوه برنامه ریزی سیستم، ابتدا در مورد تلفن های سانترال اپراتوری شرح مختصری  داده خواهد شد.

تلفن سانترال چیست؟

اولین چیزی که برای خرید یک تلفن سانترال باید به آن توجه کرد نیاز مجموعه ای که سانترال میخواهد در آن نصب و راه اندازی شود است. تلفن سانترال پاناسونیک مدل KX-T7730 یکی از بهترین های دستگاه تلفن سانترال برند پاناسونیک است که به عنوان تلفن اپراتوری برای مراکز سانترال کم ظرفیت مانند دستگاه سانترال KX-TES824 و KX-TEM824 مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید این تلفن سانترال هایبرید دارای چهار رشته سیم است و نمی توان از آن روی خطوط تلفن معمولی استفاده کرد.

مشخصات تلفن سانترال KX-T7730

 • رنگ ها   :  سفید و مشکی
 • صفحه نمایش   :  تک خط با ۱۶ کاراکتر
 • نوع تلفن    :   تلفن رومیزی
 • نمایش شماره تماس گیرنده  :  دارد
 • کلید قابل برنامه ریزی   :    ۱۲ کلید
 • کلید جهت نما   :  دارد
 • اسپیکر  :  دارد
 • پورت هدست   :   پورت ۲.۵ میلیمتری
 • تکنولوژی تلفن   :  هایبرید

قیمت تلفن سانترال t7730

باتوجه به سطح کارایی و محبوبیت دستگاه تلفن سانترال t7730  نسبت به دیگر دستگاه ها بسیار مقرون به صرفه میباشد. و به جرات میتوان گفت ارزانترین تلفن سانترال پاناسونیک همین دستگاه می باشد.

برای آگاهی از قیمت تلفن سانترال تماس بگیرید.


طراحی و ساخت

تلفن پاناسونیک سانترال KX-T7730

تلفن پاناسونیک سانترال KX-T7730  دارای ابعاد ۱۸۳ × ۲۱۸ × ۱۰۷ میلی ‌متر و وزن ۰.۸ کیلوگرم است که در دو رنگ سفید و مشکی طراحی و تولید شده که به همین جهت می تواند با اکثر دکورهای اداری ست شود. بدنه ی این تلفن سانترال از جنس پلاستیک با کیفیت است که در برابر ضربات کوچک مقاوم است و اثر انگشت را جذب نمی کند.


نمایشگر

یک نمایشگر تک خط با قابلیت نمایش ۱۶ کارکتر روی آن وجود دارد. تنظیم کنتراست این نمایشگر از بخش تنظیمات امکان پذیر است. توجه داشته باشید که این نمایشگر ثابت است و قابلیت تنظیم زاویه دید را ندارد.

 نمایشگر

.


چراغ زنگ

در قسمت بالا و راست صفحه نمایش یک چراغ زنگ وجود دارد که در هنگام زنگ خوردن، این چراغ چشمک می زند. این قابلیت می تواند در زمانی که صدای زنگ تلفن را کم کرده اید یا هنگامی که سر و صدای محیط زیاد است و ممکن است صدای زنگ را نشنوید بسیار مفید است و این چشمک زدن می تواند توجه شما را جلب کند تا متوجه شوید کسی در حال تماس با شما است.

چراغ زنگ

.


کلیدهای قابل برنامه ریزی

۱۲ کلید CO قابل برنامه ریزی در سمت راست این تلفن سانترال به صورت ستون زیر هم چیده شده و در کنار هر کدام یک باکس یادداشت وجود دارد. شما می توانید هر کدام از این کلید ها را برای تماس با خطوط داخلی مجموعه و یا خطوط تلفن شهری دیگر برنامه ریزی کنید تا تنها با فشردن آن با شماره های از پیش تعیین شده تماس بگیرد. در باکس کناری آن ها می توانید نام آن ها را یادداشت کنید تا به راحتی متوجه شوید کدام دکمه مربوط به چه مخاطبی است. این کلیدها دارای دو چراغ LED به رنگ‌ های قرمز و سبز هستند که وضعیت آن‌ ها را نمایش می دهد.

کلیدهای قابل برنامه ریزی

.


کلید های جانبی

در زیر کلید های برنامه ریزی یک کلید دایره ای با ۴ دکمه برای بالا-پایین-چپ-راست وجود دارد که برای مراحل برنامه ریزی و جا به جایی بین شماره ها و بخش های مختلف به کار می رود. سه دکمه SP-PHONE، REDIA و HOLD در کنار آن قرار دارند. در قسمت پایینی این نمایشگر کلیدهای INTERCOME، CONF، PROGRAM، PAUSE، TRANSFER، MESSAGE، FWD/DND، AUTO ANS، AUTO DIAL، FALSH/RECALL قرار گرفته ‌اند که هر کدام عملیات خاصی را انجام میدهند.  (به دفترچه راهنمای تلفن مراجعه شود)

کلید های جانبی

.


کلید های شماره گیری

در قسمت میانی تلفن دکمه های شماره گیری وجود دارد که سایز نسبتا بزرگی دارد و اشتباه در شماره گیری را به حداقل می رساند. این دکمه ها هم برای شماره گیری عددی به کار می رود و هم برای تایپ حروف برای ذخیره مخاطبین و … می توانند به کار گرفته شوند.

کلید های شماره گیری

.


مکالمه دست آزاد

در زیر گوشی یک اسپیکر بزرگ و با کیفیت طراحی شده که می تواند تماس دست آزاد را فراهم کند. علاوه بر این قابلیت استفاده از هدست نیز در این تلفن وجود دارد و شما با اتصال هدست به پورت ۲.۵ میلی متری آن می توانید از مکالمه بدون استفاده از دست بهره ببرید. تنظیم بلندی صدای در این مدل امکان‌ پذیر است.

مکالمه دست آزاد

.


کار با  تلفن سانترال KX-T7730

راهنمای تلفن سانترال t7730
آموزش تلفن سانترال T7730
 1. PROGRAM :  ورود و خروج محیط برنامه ریزی دستگاه
 2.  (CONF (Conference : مکالمه کنفرانس (چند نفره)
 3.  INTERCOM : ارسال درخواست و دریافت مکالمه داخلی
 4.  (FWD/DND (Call Forwarding/Do NotDisturb:  ارسال ( تماس بگیرید / مزاحم نشوید)
 5.  FLASH/RECALL : قطع تماس و تماس دیگر بدون گذاشتن گوشی دستی روی بیس
 6.  AUTO ANS / MUTE  : پاسخ گویی خودکار در ارتباط داخلی (Intercom)  /  بی صدا کردن میکروفون در طول مکالمه ( درحالی که صدای طرف مقابل شنیده می شود)
 7. AUTO DIAL/STORE : سرعت شماره گیری / ذخیره سازی تغییرات برنامه
 8.  TRANSFER :  انتقال تماس به شخص دیگری
 9.  REDIAL : برای شماره گیری مجدد آخرین شماره گرفته شده
 10. HOLD : نگه داشتن تماس پشت خط
 11.  SP-PHONE : عملیات هندزفری – دست آزاد
 12.  NAVIGATOR  KEY : تنظیم صدا و صفحه نمایش  و یا آیتم های مورد نظر برای هر تابع
 13.  KEY 1…12 : کلیدهای قابل برنامه ریزی برای عملکرد دلخواه با نشانگر نورانی دو رنگ (قرمز – سبز)
 14.  PAUSE :  ایجاد وقفه در شماره گیری
 15.  MESSAGE : گذاشتن پیغام انتظار یا پاسخگویی به پیغام
 16.  Message/Ringer Lamp : نشانگر نورانی تماس و پیغام جدید

برای خرید تلفن سانترال با ما تماس بگیرید.


دانلود فایل راهنمای تلفن سانترال kx-t7730


 

 • تاریخ : دی ۹, ۱۳۹۷

محصولات مرتبط

دوربین تحت شبکه پاناسونیک WV-SW598
تلفن سانترال دیجیتال پاناسونیک KX-DT346
باکس سانترال پاناسونیک KX-TES824
صندوق صوتی پاناسونیک KX-TVM200
تلفن سانترال دیجیتال پاناسونیک KX-T7665
تلفن رومیزی پاناسونیک مدل kx-ts880
دوربین آنالوگ پاناسونیک WV-CF504
تلفن سانترال تحت شبکه پاناسونیک KX-NT346
Call Now Buttonمشاوره رایگان